کنسرت آنلاین “علیرضا قربانی” در اولین روز سال جدید.

علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی کشورمان قرار است در روزهای ۳۰ ام اسفند و یکم ...

concert 5

مشکل برگزار نشدن کنسرت ها کجاست؟

سرپرست معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، از صدور مجوز برگزاری کنسرت‌ها خبر  دهد. محمود شالویی در این باره گفت: « در حال حاضر مشکل برگزاری کنسرت از سوی وزارت ارشاد نیست بلکه به عدم توافق‌های مالی بین تهیه‌کننده و مدیران سالن مربوط می‌شود. فقط بحث مجوز در […]

483

سرپرست معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، از صدور مجوز برگزاری کنسرت‌ها خبر  دهد.

محمود شالویی در این باره گفت: « در حال حاضر مشکل برگزاری کنسرت از سوی وزارت ارشاد نیست بلکه به عدم توافق‌های مالی بین تهیه‌کننده و مدیران سالن مربوط می‌شود. فقط بحث مجوز در دست ماست که از اول آذرماه به هر تهیه‌کننده واجد شرایط اعطا می‌شود.»

شالویی در خصوص افزایش قسمت بلیط کنسرت‌ها توضیح داد: از دوستان تقاضا کردیم که قیمت‌ها و نرخ‌های جدید را مورد بررسی قرار دهند، تا افزایش چشمگیر در این بخش نداشته باشیم. امیدواریم تهیه‌کننده و سالن‌دار به یک توافق برسند، ما دوست نداریم که هیچ کدام از اعضا ضرر مالی متحمل شوند، از طرفی حفظ مخاطب دغدغه اصلی ماست.

وی با اشاره به وضعیت بهره‌گیری از سالن‌ها مطرح کرد: مجوز برگزاری کنسرت برای سالن‌ها با ۵۰ درصد ظرفیت نیست بلکه همه آن‌ها می‌توانند از ظرفیت کامل سالن‌ها استفاده کنند. قطعا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی که توسط وزارت بهداشت تعیین می‌شود، شرط اول برگزاری است.

این مدیر هنری در پاسخ به اینکه آیا کنسرت رضا صادقی در ترکیه دارای مجوز است، بیان کرد: بله مجوز دارد، خوشبختانه هنرمندان اعتنای کامل به قوانین دارند، البته ما دوست داریم حال که شرایط در داخل کشور مهیا شده همینجا هنرشان را عرضه کنند. خود هنرمندان هم چنین خواسته‌ای دارند. ما برای حمایت بیشتر می‌توانیم برای در اختیار قرار دادن سالن‌های تحت حمایت ارشاد، با تهیه‌کنندگان موسیقی صحبت کنیم.


خبر مهم

پایان دوران تعطیلات برای کنسرت های پاپ

پس از ۲۱ ماه تعطیلی کنسرت های پاپ (از اسفند ۱۳۹۸ تا آبان ۱۴۰۰)  در کشور که کرونا اصلی ترین دلیل این تعطیلات بلند مدت بود، سرانجام نخستین کنسرت پساکرونا در تبریز مجوز برگزاری گرفت و بهنام بانی 17 آذر در تبریز روی صحنه خواهد رفت. این خبر در حالی منتشر شده که محمدمهدی اسماعیلی، […]

422

پس از ۲۱ ماه تعطیلی کنسرت های پاپ (از اسفند ۱۳۹۸ تا آبان ۱۴۰۰)  در کشور که کرونا اصلی ترین دلیل این تعطیلات بلند مدت بود، سرانجام نخستین کنسرت پساکرونا در تبریز مجوز برگزاری گرفت و بهنام بانی 17 آذر در تبریز روی صحنه خواهد رفت.

این خبر در حالی منتشر شده که محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه ۱۷ آبان در همایش پدافند غیرعامل و رسانه پایدار اعلام کرد کنسرت‌ها می‌توانند از اول آذر آغاز به کار کنند. امیدِ از سرگیری برگزاری کنسرت‌ها در ایران همچنان با اما و اگرهایی همراه است و سوالاتی هست که پاسخ مشخصی برای‌شان در دست نیست. از جمله این که با توجه به مجازبودن تهیه‌کنندگان و کنسرت‌گذاران به استفاده از تنها ۵۰ درصد ظرفیت سالن به عنوان یکی از شروط برگزاری کنسرت در دوران شیوع کرونا، اجاره‌بهای درخواستی سالن‌داران چه‌قدر خواهد بود و چگونه محاسبه خواهد شد؟! همچنین افزایش تورم از یک‌سو و کاهش قدرت خرید مردم از سوی دیگر، چه تاثیری بر کف و سقف قیمت بلیت کنسرت خواهد گذاشت؟!

حال با برگزاری نخستین کنسرت پساکرونا در ایران، بسیاری از این سوالات پاسخ داده خواهد شد و امیدواری برگزاری کنسرت در بقیه شهرها و تهران نیز بیشتر و بیشتر خواهد شد.


طوفان حمله ها به کنسرت رضا صادقی در ترکیه

رسانه ها در ایران به شدت به برگزاری کنسرت رضا صادقی در ترکیه حمله کرده اند و این قبیل اجراها را تهدیدی برای خروج ارز از ایران می دانند. این در حالی ست که میلاد ماهان راد تهیه کننده این کنسرت در این باره عتقد است: «برگزاری کنسرت در خارج از کشور با شیوه‌ای که […]

414

رسانه ها در ایران به شدت به برگزاری کنسرت رضا صادقی در ترکیه حمله کرده اند و این قبیل اجراها را تهدیدی برای خروج ارز از ایران می دانند. این در حالی ست که میلاد ماهان راد تهیه کننده این کنسرت در این باره عتقد است: «برگزاری کنسرت در خارج از کشور با شیوه‌ای که ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم ارزآوری دارد و می‌تواند به توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری ایرانیان در خارج از کشور هم کمک کند. ضمن اینکه اقدامات فراوانی برای برگزاری کنسرت در داخل کشور هم انجام داده‌ایم و این بخش را از دستور کار خارج نکرده‌ایم

رضا صادقی در تاریخ 5 دی ماه در استانبول روی صحنه خواهد رفت.

هشتگ ها

خبر مهم

کنسرت آنلاین “علیرضا قربانی” در اولین روز سال جدید.

علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی کشورمان قرار است در روزهای ۳۰ ام اسفند و یکم فروردین ۱۴۰۰ به صورت آنلاین کنسرت برگزار کند

345

علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی کشورمان قرار است در روزهای ۳۰ ام اسفند و یکم فروردین ۱۴۰۰ به صورت آنلاین کنسرت برگزار کند، این کنسرت از ساعت ۲۱ نیمه شب از طریق شبکه تیوا نوا پخش خواهد گردید. در این اجرا علیرضا قربانی قصد دارد به اجرای معروف ترین قطعات خود و آثاری از آلبوم جدیدش بپردازد.


“علی زندوکیلی” در جزیره کیش به روی صحنه می رود.

علی زندوکیلی امروز جمعه ۲۲ اسفند ماه از ساعت ۱۱ شب در جزیره کیش میزبان طرفدارانش خواهد بود

295

علی زندوکیلی امروز جمعه ۲۲ اسفند ماه از ساعت ۱۱ شب در جزیره کیش میزبان طرفدارانش خواهد بود، این کنسرت در فضای باز مجموعه آوای خلیج فارس جزیره کیش برگزار میگردد و بلیت های آن از ۱۷۰ هزار تومان تا ۳۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. در روزهای آینده نیز رضا بهرام، محسن ابراهیم زاده، هوروش بند و آرون افشار در جزیره کیش کنسرت برگزار خواهند کرد.


Skip to toolbar Log Out