پایان دوران تعطیلات برای کنسرت های پاپ

پس از ۲۱ ماه تعطیلی کنسرت های پاپ (از اسفند ۱۳۹۸ تا آبان ۱۴۰۰)  در کشور که کرونا اصلی ترین دلیل این تعطیلات بلند مدت بود، سرانجام نخستین کنسرت پساکرونا در تبریز مجوز برگزاری گرفت و بهنام بانی 17 آذر در تبریز روی صحنه خواهد رفت. این خبر در حالی منتشر شده که محمدمهدی اسماعیلی، […]

پس از ۲۱ ماه تعطیلی کنسرت های پاپ (از اسفند ۱۳۹۸ تا آبان ۱۴۰۰)  در کشور که کرونا اصلی ترین دلیل این تعطیلات بلند مدت بود، سرانجام نخستین کنسرت پساکرونا در تبریز مجوز برگزاری گرفت و بهنام بانی 17 آذر در تبریز روی صحنه خواهد رفت.

این خبر در حالی منتشر شده که محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه ۱۷ آبان در همایش پدافند غیرعامل و رسانه پایدار اعلام کرد کنسرت‌ها می‌توانند از اول آذر آغاز به کار کنند. امیدِ از سرگیری برگزاری کنسرت‌ها در ایران همچنان با اما و اگرهایی همراه است و سوالاتی هست که پاسخ مشخصی برای‌شان در دست نیست. از جمله این که با توجه به مجازبودن تهیه‌کنندگان و کنسرت‌گذاران به استفاده از تنها ۵۰ درصد ظرفیت سالن به عنوان یکی از شروط برگزاری کنسرت در دوران شیوع کرونا، اجاره‌بهای درخواستی سالن‌داران چه‌قدر خواهد بود و چگونه محاسبه خواهد شد؟! همچنین افزایش تورم از یک‌سو و کاهش قدرت خرید مردم از سوی دیگر، چه تاثیری بر کف و سقف قیمت بلیت کنسرت خواهد گذاشت؟!

حال با برگزاری نخستین کنسرت پساکرونا در ایران، بسیاری از این سوالات پاسخ داده خواهد شد و امیدواری برگزاری کنسرت در بقیه شهرها و تهران نیز بیشتر و بیشتر خواهد شد.